Κυριακή, 2 Απριλίου 2017

Φοβερός ΠΑΟ, θεϊκή ΑΕΚ στο ματς της χρονιάς.

Αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής, που δεν έδωσε δεύτερη κίτρινη κόκκινη στο Βιγιαφάνιες στο καθαρό πέναλτι χέρι υπέρ της ΑΕΚ και που έδωσε 2 λεπτά καθυστέρηση σε αγώνα που έδωσε κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Παο για καθυστέρηση. Σε όλο το παιχνίδι τα φάλτσα σφυρίγματα του χαλούσαν ένα υπέροχο παιχνίδι που έδωσαν οι παίχτες των 2 ομάδων.

6 τελικές 3 γκολ για τον Παο.
Θεϊκή η ΑΕΚ στο 2ο ημίχρονο όπου ισοπέδωσε τον Παο που χωρίς τα υπέρ του σφυρίγματα από τον διαιτητή θα είχε χάσει με πολλά γκολ.

Διαφήμιση ποδοσφαίρου στο ΟΑΚΑ, με έναν φοβερό Παναθηναϊκό να προηγείται 2-0 στο ημίχρονο και μία θεϊκή ΑΕΚ να γυρίζει το ματς και να ισοφαρίζει. Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο λεπτό με το γκολ του Μπέργκ, κόντρα στη ροή του αγώνα, αφού ο ΠΑΟ δεν έκανε ούτε ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο

Η λάθος τεχνική του Χιμένεθ έδωσε χώρο στο Παο, που σε συνδιασμό με τα τραγικά λάθη των αμυντικών της ΑΕΚ αλλά και του τερματοφύλακα Μπάρκα, έδωσαν εύκολο προβάδισμα στο Παο με 0-2. Θα μπορύσε να ήταν με μαγαλύτερο το σκορ υπερ του Παο. Φοβερός ο Παο στο 1ο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο ο Χιμένεθ με αλλαγές κομβικές, στις οποίες ο Ουζουνίδης άργησε να αντιδράσει, απογείωσε την ΑΕΚ που για όλο το 2ο ημίχρονο έπαιζε μονότερμα το Παο. Θα μπορούσε μετά το 2-2 να βάλει και άλλα γκολ.
Ήρθε όμως το 90 όπου από ένα τραγικό λάθος του Μπάρκα (εκτός θέσης) ο Παο πήρε την νίκη ανέλπιστα.

Υ.Γ. Προς Τίγρη. "Η παράγκα ζει ακόμα." Δώσε  της την χαριστική βολή.