Σάββατο, 1 Απριλίου 2017

ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ. Ακόμα ένα 2 ημίχρονο 1 τελικό για την ομάδα του Μαρινάκη μέσα στο Καραϊσκάκη.

Ακόμα ένα 2 ημίχρονο 1 τελικό για την ομάδα του Μαρινάκη μέσα στο Καραϊσκάκη.
Αποτέλεσμα εικόνας για αισχοσ
Κανένας σοβαρός εισαγγελέας που να φοράει παντελόνια δεν υπάρχει σε αυτήν την χώρα μωρέ;

Στο 43' ο Φιγκέιρας έκανε χέρι σε σουτ του Γιακουμάκη, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και ο Μανούσος το εκτέλεσε εύστοχα δύο λεπτά μετά για το Ολυμπιακός – Πλατανιάς 0-1 του ημιχρόνου.

Στο 49' ο Φορτούνης είχε μια εξαιρετική εκτέλεση φάουλ που όμως πέρασε άουτ, ενώ στο 54' ήρθε και η ισοφάριση των «ερυθρόλευκων», σε μια φάση που όμως υπήρξε σοβαρό λάθος του διαιτητή. Ο Φορτούνης έγινε αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή μετά από ωραία πάσα του Μάριν, έσπασε ξανά έξυπνα τη μπάλα στον Γερμανό ο οποίος ψύχραιμο δεξί πλασέ νίκησε τον Σωτηρίου. Νωρίτερα όμως, ο Φορτούνης είχε κάνει επιθετικό φάουλ στον Καρυπίδη, σπρώχνοντάς τον για να υποδεχθεί τη μπάλα και να βγάλει τελικά την ασίστ για το 1-1.

Μετά το γκολ της ισοφάρισης, ο Ολυμπιακός ανέβηκε ακόμη περισσότερο και γρήγορα έγινε και το 2-1. Στο 60' ο Μάριν σούταρε ελάχιστα άουτ, όμως στο 63' οι «ερυθρόλευκοι» βρήκαν το 2-1 με ένα κλασικό φετινό τους γκολ. Κάθετη του Μαρτίνς (σ.σ. που μόλις είχε μπει στο ματς) στην πλάτη της άμυνας προς τον πλάγιο μπακ (Φιγκέιρας), απευθείας γύρισμα αυτού προς το σημείο του πέναλτι και πλασέ στην κίνηση του χαφ (Ρομαό) που είχε κάνει κίνηση στο πρώτο δοκάρι.

Σύμφωνα με τα παραπάνω το κατακάθι του Πειραιά έκανε ακόμα ένα 2 ημίχρονο 1 τελικό με την βοήθεια της διαιτησίας.
Έτσι απλά και καθαρά παντελονιάζουν τα ... Πλαταν(ια)όφυλλα.