Πήρε τον 1ο αγώνα η ΑΕΚ. Την άλλη εβδομάδα ο επαναληπτικός στο ΟΑΚΑ.

Έναρξη Αγώνα || Τέλος Ημιχρόνου || Έναρξη Ημιχρόνου
Τέλος του αγώνα. 0-1 η ΑΕΚ τον Λεβαδειακό η ρεβάνς σε μια εβδομάδα στο ΟΑΚΑ
90+3
Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Σουτ στην κίνηση του Μάγκα στο πέναλτι, έβγαλε εντυπωσιακά ο Ανέστης
82
Και φάουλ τώρα για τους γηπεδούχους στη γωνία της μεγάλης περιοχής για χέρι του Σιμόες που είδε μονο ο διαιτητής
Goal
ΓΚΟΟΟΛ Η ΑΕΚ! Εξαιρετικός συνδυασμός Μπακασέτα - Μεληκιώτη και 1-0 η Ένωση με τον Μπακασέτα! Οι δυο παίκτες έπαιξαν το ένα - δυο ανάμεσα σε τέσσερις αντιπάλους (ήταν εκπληκτική η πάσα με τακουνάκι του Μεληκιώτη) ο Μπακασέτας πέρασε και τον Μοσχονά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. 0-1 η ΑΕΚ
61
Δεν έχει καταφέρει να δείξει τίποτα επιθετικά ως τώρα η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο
Out
Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σουμπίνιο κερδίζει τις κόντρες, πάτησε περιοχή, πλάσαρε άουτ η μπάλα
50
Out
Μακρινό σουτ του Μαχαίρα άουτ η μπάλα
Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ έχει κάνει ήδη μία από το 19' με τον Ντίας να αποχωρεί τραυματίας και τον Μάνταλο να παίρνει τη θέση του
46
Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
Σχόλιο
Δείχνει να έχει πρόβλημα στο να δημιουργήσει φάσεις η ΑΕΚ σε αυτόν τον κάκιστο αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο, σε συνδυασμό με την μαζική και σκληρή άμυνα του Λεβαδειακού. Δυο καλές στιγμές μετράει η Ένωση, η οποία ωστόσο δείχνει να έχει κενά στην άμυνα αφού ο Λεβαδειακός όποτε έχει κατέβει προς την εστία του Ανέστη έχει τελική και μάλιστα τέσσερις φορές απείλησε σημαντικά. Πρέπει να βρει τρόπο η ΑΕΚ στην επανάληψη να πατήσει περιοχή και να βελτιώση την τελική της πάσα και προσπάθεια.
45+1
Τέλος πρώτου ημιχρόνου
45
Ενα λεπτό η καθυστέρηση στο πρώτο ημίχρονο
Πέρασε το κόρνερ
44
Σουτ του Μαχαίρα έξω από την περιοχή, η μπάλα βρίσκει λίγο πάνω στον Λαμπρόπουλο, παίρνει μεγαλύτερη δύναμη, με τον Ανέστη να πετάγεται και να διώχνει εντυωπσιακά σε κόρνερ
43
Είναι εγκλωβισμένη η ΑΕΚ στην ανάπτυξή της: Όταν βάζει τη μπάλα κάτω και προσπαθεί να φτιάξει φάσεις κολλάει στον αγωνιστικό χώρο και όταν προσπαθεί με βαθιές μπαλιές να φτιάξει κάτι καλό, γίνονται εύκολη λεία για τους αμυντικούς των γηπεδούχων
42
Γενικά είναι η τέταρτη φορά ως τώρα στο ματς που σε αυτόν τον άθλιο αγωνιστικό χώρο, οι παίκτες των γηπεδούχων κάνουν σκληρά τάκλιν

30
Δεν ειναι εύκολο να παίξεις με τη μπάλα κάτω σε αυτό τον κακό αγωνιστικό χώρο, ωστόσο η ΑΕΚ προσπαθεί να το κάνει...
27
Out
Πάνω από τα δοκάρια το σουτ του Σουμπίνιο
26
Φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό λίγο έξω από την περιοχή και στην ευθεία του τέρματος
24
Εχει χάσει η ΑΕΚ τον έλεγχο του αγώνα στα τελευταία λεπτά
22
Η ΑΕΚ πλέον παίζει με 4-2-3-1 με τον Γκάλο να παίζει αριστερό μπακ, τον Βράνιες δεξί, στόπερ τους Κολοβέτσιο - Λαμπρόπουλο, αμυντικό χαφ τον Σιμόες με τον Γαλανόπουλο, τον Αϊντάρεβιτς 10άρι, τον Μάνταλο αριστερό επιθετικό, τον Βάργκας δεξί και τον Μπακασέτα επίθεση
21
Out
Νεα μεγάλη ευκιαρία για τον Λεβαδειακό. Ο Σουμπίνιο πάτησε περιοχή, έκανε τις προσποιήσεις στον Γαλανόπουλο, τσίμπησε τη μπάλα μέσα από τη μικρή περιοχή, στο εξωτερικό δεξί δοκάρι του Ανέστη η μπάλα και άουτ