Τετάρτη, 11 Μαΐου 2016

5 ΦΑΟΥΛ ΣΕ 1,5 ΛΕΠΤΟ

ΠΑΡΑΓΚΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ. 5 ΦΑΟΥΛ ΣΕ 1,5 ΛΕΠΤΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΕΚ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ -17 ΣΤΟ +14 Ο ΟΣΦΠ.

Εχει δρόμο η ΑΕΚ για την κορυφή σε όλα τα επίπεδα - Η διαιτησία κράτησε τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι

Η Google Προτείνει Για Εσένα - Google's Proposal For You

Όνειρο ήταν και πάει… Η ΑΕΚ έπαιξε καταπληκτικά για 28 λεπτά δείχνοντας ικανή για το 2-1, όμως στη τελευταία περίοδο «ναυάγησε» και ηττήθηκε 89-75 από τον Ολυμπιακό στο κιτρινόμαυρο ΟΑΚΑ. Η Ένωση έχοντας ηγέτη τον Μπράουν πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 41-31, στη τρίτη περίοδο κρατήθηκε μπροστά, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο κατέρρευσε και κατάφερε να ηττηθεί ξανά με μεγάλη διαφορά. Η διαφορά είναι, σαφώς, πλασματική και δεν αποτυπώνει την προσπάθεια της ΑΕΚ, αλλα και την απόσταση των δύο ομάδων στο συγκεκριμένο παιχνίδι. Μάλιστα, το ρόλο τους έπαιξαν και οι διαιτητές στο τρίτο κυρίως δεκάλεπτο εμποδίζοντας την ΑΕΚ να κρατηθεί ή να ξεφύγει στο σκορ.
Μόλις άρχισε το 4ο δεκάλεπτο οι διαιτητές άρχισαν τα όργια υπέρ του ΟΣΦΠ.

5 ΦΑΟΥΛ στο πρώτο 1,5 ΛΕΠΤΟ της 4ης περιόδου.

Μετά επήλθε η κατάρρευση για την ούτως ή άλλως αλλοπρόσαλλη ομάδα της ΑΕΚ.
Τελικό 75-89
Τα δεκάλεπτα: 21-18, 41-31, 61-55, 75-89

ΑΕΚ (Ζντοβτς): Παπαντωνίου 2, Σάκοτα 9 (3), Χέρστον 10, Μιλόσεβιτς 7 (1), Μαυροκεφαλίδης 8, Κάρτερ 9 (1), Μπράουν 17 (2), Κατσίβελης 2, Καλαμπόκης 7, Μωραΐτης, Μαυροειδής 4, Έρικ.

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Χάντερ 6, Παπαπέτρου 9 (1), Σπανούλης 13 (3), Στρόμπερι, Μιλουτίνοφ, Πρίντεζης 11 (1), Αγραβάνης 8 (1), Μάντζαρης 6 (2), Γουόρικ, Χάκετ 18 (3), Λοτζέσκι 14 (1), Παπανικολάου 4.

Στο μπάσκετ η διαιτησία μπορεί να σε διαλύσει μέσα σε ελάχιστα λεπτά. Αυτό έγινε και το παιχνίδι της ΑΕΚ με το κατακάθι του Πειραιά.